małżeństwo na molo w Sopocie

W jakiej dzielnicy Sopotu warto szukać mieszkania?

Sąsiedztwo morza, nowoczesna infrastruktura miejska czy szanse na rozwój zawodowy, to tylko niektóre z zalet Sopotu, jakie przyciągają do niego stałych mieszkańców. Choć Trójmiasto kojarzy się większości z nas z okresem wakacyjnym, coraz więcej osób myśli o zamieszkaniu tu na cały rok. Które dzielnice Sopotu warto brać pod uwagę przy wyborze mieszkania dla siebie?

A może zamieszkać w Sopocie?

Sopot to część Trójmiasta, która klimatem najbardziej przypomina nadmorski kurort. Wyjątkowa architektura, artystyczny klimat i słynne na cały kraj molo sprawia, że ceny mieszkań w Sopocie nadal pozostają wysokie. Szczególnie w tak popularnej dzielnicy jak Wyścigi. Mieszkając tam można się cieszyć sąsiedztwem zarówno plaży, jak i sopockich terenów zielonych. Przy tym Wyścigi pozostają w bezpiecznej odległości od zatłoczonego centrum. Do zakupu mieszkania w tym miejscu przekonuje też sąsiedztwo przydatnej rodzicom infrastruktury, takiej jak szkoły czy przedszkola.

Równie dużą popularnością cieszy się Górny Sopot. Główne zalety tej lokalizacji to łatwy dostęp do terenów zielonych, wygodny dojazd do centrum oraz praktyczna i dobrze utrzymana infrastruktura. Górny Sopot to idealne miejsce na długie spacery czy rodzinne wyjścia. W tej dzielnicy prócz pięknych mieszkań znajdziemy wiele ciekawych miejsc, w których rodzina ciekawie może spędzić wspólnie czas. Ceny nieruchomości na Górnym Sopocie są dość wysokie. Bardzo możliwe, że właśnie dlatego tę dzielnicę rzadko wybierają na swój pierwszy dom młode małżeństwa.

Według mieszkańców Trójmiasta najlepszym miejscem do życia jest Gdynia, a Sopot stworzony jest do imprez. Obecnie ta obiegowa opinia jest już nie na czasie. Mimo że Sopot uważany jest nadal za miasto drogie do życia, coraz więcej osób decyduje się kupić mieszkanie właśnie w tej części Trójmiasta. Powód jest jeden. Dzielnice oddalone od centrum wciąż potrafią być atrakcyjne cenowo. Prócz tego Sopot jest dość dobrze skomunikowany. Dzięki temu wybór mieszkania na Przylesiu czy Lisim Wzgórzu nie skazuje nas automatycznie na długie dojazdy z pracy do domu.

Sopot jako miejscowość turystyczna z jednej strony jest bardzo atrakcyjna, a z drugiej może być miejscem trudnym do życia. Aby nie męczyły nas tłumy turystów i zgiełk nocnego sopockiego życia należy wybrać odpowiednią dzielnicę. Idealne wydają się te oddalone od centrum i tonące w zieleni, jak wspomniane już Przylesie. Żyjąc tam trzeba przyzwyczaić się do dojazdów do centrum samochodem, jednak jak mówiliśmy wyżej, Sopot jest naprawdę dobrze skomunikowany, dzięki temu odległość od centrum miasta staje się sporym atutem dzielnicy, w której planujemy zamieszkać na stałe. Jeśli przy odrobinie szczęścia uda nam się znaleźć idealne miejsce, będziemy szczęściarzami. Sopot, jaki mogą zobaczyć stali mieszkańcy, ma w sobie dużo więcej uroku niż zatłoczone molo czy pełna letników plaża.

Dodaj komentarz